Після недавньої презентації нової операційної системи iOS від компанії Apple все тільки і говорять про Flat дизайні. «Плоский дизайн» (російськомовну назву flat дизайну) остаточно стає ключовим напрямом в дизайні на наступні 3-5 років.

І без сумніву, кожен, хто хоче бути в курсі останніх тенденцій і прагне підтримувати актуальність своїх продуктів, повинен розбиратися в даному тренді.

Що ж таке «плоский» дизайн, як його використовувати на практиці, про що не варто забувати?

У цій статті Ви знайдете докладний і зрозумілий опис основних принципів flat дизайну, а також цікаві приклади і вирішення даного напрямку.

Що таке «плоский» дизайн

Плоский дизайн (англ. Flat design) – мінімалістичний підхід до дизайну об’єктів, який підкреслює зручність використання, він більшою мірою орієнтований на кінцевого користувача.

Плоский дизайн почав розвиватися на противагу концепції скевоформізма і виступав проти методів «реальної» візуалізації об’єктів на користь більш спрощених і естетично простих рішень.

 

Скевоморфізм – об’єкт або елемент його дизайну, виконаний як імітація іншого об’єкта або матеріалу. Даний напрямок в дизайні прагнути втілити реальний зовнішній вигляд об’єктів за допомогою реалістичних текстур, тіней, градієнтів.

Приклад – мобільний додаток «Блокнот», в якому записи можна вести на розлініяні сторінках з фактурою паперу.

Приклад скевоморфізму:

scevoformism

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Компанія Microsoft була однією з перших, хто застосував концепцію «плоского» дизайну в своїх продуктах. Тепер же все більше веб-сайтів і IT компаній переходять до даного напрямку дизайну, щоб здивувати користувача, який поступово втомлюється від реалістичних візуалізацій App додатків.

 

«Плоский» дизайн не означає «нудний»

flatd16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

На перший погляд може здатися, що спрощення елементів дизайну може зробити Ваш товар сірим, бляклим і не цікавим. Це не так.

Рішення «плоского» дизайну можуть бути красивими і чарівними, залучати своєю чистотою і витонченістю. У період надлишку інформації, рекламного шуму продукти «плоского» дизайну здаються острівцем спокою, стійкості і зрозумілості.

 

Перший принцип flat дизайну: Відсутність зайвих ефектів

«Плоский» дизайн отримав таку назву, так використовує тривимірну візуалізацію об’єктів. У ньому відсутні елементи, спрямовані на надання глибини і об’ємності: такі як тіні, рефлекси, градієнти, текстури, відблиски.
Елементи плоского дизайну передають тільки контури реального об’єкта.

 

flatd23

 

 

 

 

 

 

 

 

 

flatd26

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Другий принцип flat дизайну: Простота елементів

Використання односкладових фігур і чітких контурів підкреслює легкість дизайну. Легкі прості елементи служать хорошою імітацією сенсорного екрану, стимулюють бажання взаємодіяти з об’єктом: натиснути, доторкнутися, помацати.

Простота елементів не означає простоту їх дизайну, тільки простоту форм і обрисів. Прості форми інтуїтивно зрозумілі користувачеві і покращують зручність використання.

flatd25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

flatd5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Третій принцип flat дизайну: акуратна робота з шрифтами

Використання простих елементів підвищує вологість типографіки в дизайні. Робота зі шрифтами повинна проводитися дуже акуратно. Характер шрифту повинен доповнювати, а не суперечити загальній схемі дизайну. Шрифт в «плоскому» дизайні є важливим елементів навігації.
Простота елементів не означає, що не можна використовувати складні шрифти. Просто все повинно бути витримано в стилі мінімалізму.

 

flatd11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Четвертий принцип flat дизайну: акцент на колір

Колір також як і шрифт є значущою частиною плоского дизайну. Більшість колірних палітр плоского дизайну засновані на 2-3 основних кольорах, але зустрічаються і більш різноманітні за кольором приклади.

У плоскому дизайні використовуються чисті яскраві кольори, без зайвих переходів і градієнтів.

 

flat19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

flatd8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

П’ятий принцип flat дизайну: мінімалізм

Плоский дизайн – успішний розвиток глобального тренду «мінімалізм». У плоскому дизайні слід уникати зайвих «наворотів», складних підходів до візуалізації елементів.

flat17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

flatd5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Майже плоский дизайн

Майже плоский дизайн – найпоширеніше застосування концепції плоского дизайну. Полягає воно в тому, що поряд з використанням простих елементів і двовимірного простору застосовуються один-два прийоми, що створюють глибину і перспективу для об’єкта.

flat18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

flat18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

flatd28