Наповнення контентом та тестування сайту

Наповнюємо сторінки сайту основним контентом, тестуємо роботу сайту на різних версіях браузерів та різних пристроях, коригуємо неточності.

Після того, як створено цілком працездатний сайт, із гарним дизайном, зручним функціоналом, виникає необхідність наповнити його сторінки контентом, який виконуватиме певні завдання:

  • зміст текстів формує у відвідувачів потребу скористатися послугами або товарами сайту;
  • доносить корисну та цікаву інформацію;
  • демонструє компетентність компанії в зазначеному питанні;
  • відповідає на запити чи питання користувача сайту професійно й доступно;
  • оптимізований текст сприяє просуванню сайту, видачі в ТОП-10 пошукових систем.

Навіть найкращий за візуалізацією та навігацією сайт не буде достатньо прибутковим без професійного контенту.

Два варіанти тексту: інформаційний чи рекламний

Текст - головна складова контенту для наповнення сайту. За змістом тексти бувають інформаційними та рекламними, але для сайтів, які займаються продажем, краще об'єднати ці дві якості. Розглянемо обидва види текстів, щоб зрозуміти, як діяти, щоб контент ефективно працював.

Інформаційний текст як демонстрація компетентності

Припустимо, компанія займається реалізацією пластикових вікон. Клієнт хоче замовити вікна, заходить на сайт і бачить загальну інформацію про те, що він знав і до того: пластикові вікна довговічні, сприяють збереженню тепла, охороняють від шуму та пилу. Проте він бажає знайти щось конкретне і професійне - наприклад, інформацію, чим відрізняються однокамерні та двокамерні склопакети, що таке ламінаційна плівка, відкоси тощо.

Висновок: хороший сайт подає корисну інформацію у певній сфері. Наприклад, у даному випадку відвідувачеві сайту слід розповісти про те, які вікна куди обирати, навести приклади питань та відповідей. Клієнт, зацікавлений в покупці, оцінить такий підхід.

Інформаційні тексти подають розгорнуту інформацію про послугу чи товар, щоб повною мірою інформувати навіть того, хто вперше з цим зіткнувся. Для такої викладки матеріалу необхідно, щоб копірайтер володів питанням, про яке він пише, попередньо його вивчивши. Ефект від хорошого контенту буде приголомшливим, оскільки таким чином компанія подає себе як професіонал у своїй сфері.

Засновник Content Marketing Institute Джо Пуліцці сказав, що головне в контенті - давати аудиторії відповіді на хвилюючі її запитання.

Рекламний текст приваблює клієнтів і мотивує до купівлі

Хороший інформаційний текст - ще не запорука успіху продажів, оскільки з такого сайту часто беруть необхідну інформацію, а купувати йдуть на інші ресурси. Тому в текстах повинна бути рекламність: стимул до дзвінка, консультації та купівлі. Рекламний контент відповідає кільком вимогам, розглянемо їх.

Привабливий заголовок

Існує методика складання заголовків, здатних зацікавити потенційного клієнта. Вони можуть містити важливе питання, незвичайний факт, перевагу продукції - варіантів багато. Головне, щоб заголовок «чіпляв» і відповідав змісту тексту.

Створення у клієнта позитивного враження

Нав'язлива реклама мало кому подобається, тому потрібно застосовувати засоби, що використовуються в живому спілкуванні - поступове переміщення до вигод, які отримає клієнт від придбання саме вашої продукції. Відмінно працюють конкретика й цифри, важливо дати їх клієнтам.

Мотивація до дії

У кінці тексту слід написати мотиваційний заклик купити товар - здійснити дзвінок чи написати повідомлення. Разом з тим часто використовуються пропозиції бонусів - наприклад, безкоштовна доставка, знижка кожному, хто зателефонував тощо.

Проведення аналізу ЦА

Перш ніж писати рекламний текст, необхідно вивчити не тільки товар, а й потенційну цільову аудиторію сайту. Створювати якісний контент складно, проте якщо володіти прийомами для залучення споживача і збільшення продажів - то буде й результат.

Пам'ятайте головне правило: текст повинен формувати у клієнта потребу купити продукцію або скористатися послугою.

Вимоги до якісного контенту

интересный сайт с качественным контентом

Перелічимо основні вимоги до контенту на сайті.

  1. Унікальність тексту. Контент повинен бути максимально унікальним, оскільки в однаковій на різних джерелах інформації немає цінності, і пошуковики це не вітають. Компанія з хорошою репутацією не видаватиме чужі тексти за свої - це непорядно й принизливо.
  2. Доступність інформації. Йдеться про спеціалізовану термінологію, якою не варто зловживати. Контент має бути розрахований на певну ЦА, і бути для неї зрозумілим. Адже навіть про складні речі можна розповісти простими словами.
  3. Інформативність тексту. Бувають такі теми та продукція, про яких немає багато інформації. У такому разі серед загальних фраз необхідно вставити конкретику: точні цифри, статистику, щоб текст не був «ні про що».
  4. Правильна структура тексту. Текст у вигляді суцільного «простирадла» важкий для сприйняття і не читається до кінця. Важливо дотримуватися структури тексту: заголовки й підзаголовки, смислові блоки, переліки, цитати, різні шрифти - усе це робить текст читабельним, а інформація сприймається легко.
  5. Оптимізація контенту. Існує таке поняття як «оптимізовані» або SEO-тексти. За цілковитої поваги до відвідувачів сайту та прагнення створити для них інформативні тексти, не можна забувати про пошукових роботів. Вони оцінюють та індексують контент згідно з вимогами, відомими хорошому оптимізаторові сайтів.

Iншi етапи

Узгодження завдань

Заповнення Брифу клієнтом. Прорахунок вартості проекту

Написання технічного завдання

Продумуємо логіку і структуру сайту, його функціонал та точки захоплення клієнтів.

Дизайн сайту

Розробляємо унікальний дизайн сайту з урахуванням смаків і потреб Вашої цільової аудиторії

Верстка сайту

Програмуємо візуальну частину сайту згідно з розробленим дизайном таким чином, щоб він однаково добре відображався на екранах гаджетів різних розмірів.

Програмування

Розробляємо функціональну частину, впроваджуємо індивідуальні рішення (фільтри товарів, кабінет користувача, кошик тощо) та підключаємо адмін-панель веб-сайту

Наповнення та тестування

Наповнюємо сторінки сайту основним контентом, тестуємо роботу сайту на різних версіях браузерів та різних пристроях, коригуємо неточності.

Розміщення і здача сайту

Розміщення сайту на хостингу. Навчання замовника користуванню адмін-панеллю

Просування сайту

Сприяємо результативній видимості вашого сайту в пошуці Google

Реклама сайту

Налаштування та підтримка реклами в Google і Facebook

Маєте запитання?

Телефонуйте - радо вам допоможемо!
(097) 442 05 92